ŞİRİNEVLERDE NASIL BİR SİYER OKUMASI

Peygamberi özümsemek için

Peygamber Efendimiz Aleyhisselamı hakkıyla nasıl anlamalı ve bu hedef doğrultusunda nasıl bir siyer okuması takip edilmeli?

Günümüz Müslümanlarının hayatlarında kuru söylemden öteye geçemiyor peygamber sevgisi ve hayatı. Oysa bir şeyi sevmek veya bilmek o şeyle ilgili malumatı elde etmekle paraleldir. Esasında insanlığın abisi olan ve her yönüyle örnek Peygamberimizi, hafızalara ve gönüllere daha iyi yerleştirmek adına Daru’l İlim Şirinevler şubesinde hem metin hem de görsel olarak çift dikiş bir metot izlenmektedir.

Haftanın belirli günlerinde, Aziz Ençakar hocanın riyasetinde, Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından, Prof. Dr. İbrahim Sarıçam’ın hazırladığı Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı adlı metin okutulmaktadır. Kitap, anahatlarıyla Hz. Peygamberimizin hayatı ve faaliyetlerinin bütününü ele almıştır. Bunun yanında haritalar ve resimlerle desteklenerek zenginleştirilmiştir.

Darul İlim Akademisi Şirinevler şubesinde bu dersin okutulduğu günün akşamında, 40 milyon dolarlık bütçesiyle, Çağrı’dan sonra İslamiyetin doğuşu ve dört halife dönemi ile ilgili en büyük prodüksiyon olan Hz. Ömer dizisi görsel bir şölenle talebelere izletilmektedir. 10 ülkeden sinemacıların bir araya geldiği dizinin, en önemli özelliği, Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf Kardavi gibi, Ali Sallabi gibi önemli Müslüman alim ve tarihçilerden onay almasıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?