Eyyüp Güneş – Kültür ve Sanat Sorumlusu

Anasayfa » KURUMSAL » AKADEMİK KADRO » Eyyüp Güneş – Kültür ve Sanat Sorumlusu

 

Adı: Eyyüp
Soyadı: Güneş
Doğum Tarihi: 27.02.1996

EĞİTİM:
1. Lise: 2010-2014 Küçükköy Anadolu İmam Hatip Lisesi
2. Ön Lisans: Eskişehir Anadolu Üniversitesi/İlahiyat Fakültesi
3. Diğer: 2014 yılından beri Temel İslam İlimleri alanında dersler almaya devam ediyor. Bu zaman zarfında Sarf, Nahiv, Belagat, Mantık, Münazara, Akîde, Kelam, Fıkıh, Usulü Fıkıh, Hadis, Usulü Hadis, Ulûmu’l-Kur’ân, Tefsir ve Hadis ilimlerine dair temel metinleri okudu ve okumaya devam ediyor.

ÇALIŞMALAR:
1. Kütüphane: 2016-2017 yılları arasında Dâru’l-ilim İslâmi İlimler Eğitim Merkezi’de 5.000’i Türkçe ve 5.000’i de Arapça olmak üzere 10.000 kitabı bulunan kütüphanenin kitaplarını kayda geçirmiştir. Daha sonra bu kitaplara eklenen barkodları bilgisayar sistemine okutmuş ve bu kitapların Darû’l-ilim İslâmi İlimler Merkezi’ne ait olduğuna dair kaşe basmıştır. Şu anda dahi kütüphaneye yeni eserler kazandırmaya devam etmektedir.
2. Kültür: 2017 Eğitim yılı ile başladığı Kültür Sanat görevinde şehir içi ve şehir dışı sosyal ve kültürel geziler (tarihi eserler, kütüphane, kitap fuarları, müzeler, piknik vb.) yapmaktadır.. Bunun yanı sıra ayda iki defa seminerler düzenlemektedir.
3. Dizgi: Ahmed Cevdet Paşa’nın hazırlamış olduğu ve Kudret Büyükcoşkun’un Latin harflere çevirdiği Miyâr-ı Sedad kitabının dizgisini yapmıştır. Adab-ı Sedad’a devam etmektedir.