İMAM HATİP PROJESİNE HAZIRLANIYORUZ

Arnavutköy vakıf şubemizden müthiş atılım

Arnavutköy Kültür ve Medeniyet Derneği çatısı altında Arnavutköy Haraççı İmam Hatip Orta Okulu ile beraber idare edeceğimiz proje en kısa zaman faliyete başlayacak.

Çarşamba günü imam hatipli  kardeşlerimizi derneğimizde ağırladık ve projenin sorumlusu Recep Topuz hocamız failiyet hakkında daha spesifik bilgiler vererek kardeşlerimizin sorularını cevaplandırdı. Kardeşlerimizle namaz kılıp vedalaştıktan sonra Recep hocamızla başbaşa kalıp kendisine proje hakkında bir kaç soru sorduk:

Hocam, imam hatip projesi ile ne hedefleniyor?
Proje ile önce yerel manada bir etki oluşturmak istiyoruz. Kardeşlerimiz sayesinde sahih İslam algısının girmeyeceği bir toplum kalmasın istiyoruz.

Sahih İslam algısı derken ne kast ediyorsunuz?
Aslına bakarsanız biz toplum olarak şifahi bilgiye o kadar alışmışız ki, halk arasında bizim muhataplarımıza delil olarak sunduklarımız hep menkıbeler oluyor. Bizler ise bu kardeşlerimizle İslam’ın bize geldiği sahih kaynakları tanıtarak en azından böyle bir kültürü yerleştirmeyi amaçlıyoruz. Neticede İslami hassasiyetlerin daha yoğun olduğu hayatlar tesis etmek istiyoruz.

Hocamıza teşekkür edip başarıları için Allah azze ve celleye dua edip yanından ayrılıyoruz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?