HÜSNİ TİLAVET ZAMANI

Arnavutköyde makam dersleri devam ediyor

Salı ve çarşamba akşamları 20:00-21:00 saatleri arasında İlimevi Arnavutköy medrese şubemizdeki makam ve hüsn-i tilavet derslerimiz devam ediyor.

Kursumuzdaki hafız kardeşlerimizin Kuran-ı Kerim tilavetlerini nağmeyle süslemeleri ve muhtelif makamlarda ezan-ı şerif okumaları için derse gelen İstanbul Musiki Korosu’nun mümtaz ses sanatçısı ve Arnavutköy Şehitlik Camii İmam Hatibi Şükrü Teke hoca ile ders sonu kısa bir hasbihal yaptık. İşte makam hocamızın söyledikleri:

 

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum: Bu tarzda medreselerin olduğundan haberdardım, lakin Arnavutköy gibi bir muhitte çağımıza uygun materyallerle donatılmış, İslami ilimler tedrisatı ile uğraşan bir öğrenci kitlesi ile tanışmak şu ana kadar nasip olmamıştı. Gerek öğrencilerin kılık kıyafet ve ahlakındaki, gerekse medresenin genel olarak kalitesi derse ilk geldiğim günden beri beni etkiledi. İlimevi medresesini çoğu yerde zikretmekteyim. Bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Öğrencilerden ders hakkındaki beklentim, toplumda imamlık hususunda önder bir kişiliğe sahip oldukları için ezan-ı muhammediyeyi liyakatle okumaları ve vakit namazlarını kıldırdıktan sonra kısa bir hüsn-i tilavet ile meal vermeleridir. Bunun yanında birkaç hadis okumalarını temenni ederim. Gerçekten de bu temennim camilerimizde yoksun kalınmış bir hal aldı artık. Rabbimden isteğim, onların ihlaslı, zühd ve takva sahibi bir önder olmasıdır…”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?