ARNAVUTKÖYDE TALİMÜL MÜTEALLİM SEVİNCİ

Bir kitabı daha bitirmenin heyecanı

İlimevi Akademisi Arnavutköy medrese şubemiz, yüzyılların ilim talip ve talebinin adap kitabı olan Talîmü’l-müteallim’i bitirmenin sevincini yaşıyor.

Asırlardır medreselerde giriş seviseyesindeki öğrenciler için olmazsa olmaz olarak belirlenen ve Türkistan’ın Zernuc nahiyesinde yetişmiş Burhaneddin ez-Zernucî’nin eseri olan Talîmü’l-müteallim, 9 Aralık Salı günü itibariyle bitti. Eser, 13 bölümde temel olarak ilim yoluna talip olan öğrenci kardeşlerimizin hoca-öğrenci ilişkilerini İslami bir  çerçevede, ilim ehline uygun bir şekilde düzenliyor.

Dersin hocası olan İrfan Aykaç’ın kitap ve ders hakkındaki görüşleri ise şöyle: “Gerek üniversite gerekse üniversiteye denk olarak eğitim veren kurumlarda hoca-öğrenci ilişkisi Batının da etkisinde kalarak tahrif edilmiş ve de Batı kültürüne uygun olarak dejenere edilmiş. Benim temel amacım, topluma örnek olabilecek, toplumda öğrenci denilince parmakla gösterilebilecek gençler yetiştirmek. Talîmü’l-müteallim sayesinde talebelerimizin menfi ahlaki hasletleri ıslah edilebiliyor.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?